DELTA AGRO

Bizden Haberler

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ İÇİN KADIN MESLEKTAŞLARIMIZ ADINA FİDAN BAĞIŞINDA BULUNDUK.

Kadın haklarının savunulması, korunması ve geliştirilmesi, öncelikle kadının yaşam hakkının güvence altına alınması, kadına yönelik her türlü şiddetin ve ayrımcılığın ortadan kaldırılması ile mümkündür. Kadının öneminin ve değerinin farkında olanlar için, 8 Mart tarihi kadın sorunlarının ve bu sorunlara yönelik çözüm metotlarının ortaya konulabileceği çok önemli bir gündür.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, 900’lü yılların başında Kadın Hakları diye başlamış, emekçi kadınlar günü diye devam etmiş, ancak günümüzde içi boşaltılarak, farklı noktalara çekilmiştir. Kadın sorunlarının, kadına yönelik şiddetin, ayrımcılığın veya bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinin tartışılması yerine, maalesef basit bir kutlama gününe dönüştürülmüştür. Bilinmelidir ki kadınlarımızın sorunu çözülmeden, toplumun sorunları çözülemez ve sağlıklı kuşakların yetişmesi sağlanamaz.

Bu nedenle içi boşaltılarak kutlanılan 8 Mart’lar yerine, kadın sorunlarının tartışıldığı ve çözüme kavuşturulduğu 8 Mart’lar diliyoruz.

Bu vesile ile emeklerinin karşılığı hiç bir şekilde ödenmeyecek olan tüm kadınlarımızın ve kadın meslektaşlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Saygılarımızla

DELTA AGRO®